Generali dzieli się wiedzą podczas II Konferencji Naukowej Koła Finansów i Ubezpieczeń wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW

Warszawa, 25 kwietnia 2014 r. Generali, podczas II konferencji Naukowej Koła Finansów i Ubezpieczeń wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniku uniwesytetu Warszawskiego, dzieli się wiedzą ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej.

Warsztat “Trójkąty szkodowe – przegląd różnych rodzajów trójkątów i podstawowe metody wyliczania poszczególnych rezerw IBNR? – prowadzi Paweł Milewski, Kierownik ds. Aktuarialnych w Grupie Generali Polska.

Tematem II Konferencji Koła Naukowego Finansów i Ubezpieczeń są opcje, fundusze i rezerwy. Prelegencie przedstawią studentom instrumenty finansowe, modele ubezpieczeniowe, sposoby ich wyceny i obszary zastosowań.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się eksperci z firm consultingowych oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Paweł Milewski, Kierownik ds. Aktuarialnych w Generali zaprezentuje studentom, jak zastosować w praktyce, przy wycenach IBNR wiedzę dotyczącą metody Chain Ladder czy metody Bornhuettera-Fergusona.  

?Udział Generali w tej konferencji to kolejny krok we współpracy naszego Towarzystwa z Kołem Naukowym Finansów i Ubezpieczeń wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Cieszymy się, że mamy możliwość zaprezentowania młodym, zdolnym ludziom, jak bardzo wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów liczą się w dynamicznym i wymagającym zaangażowania środowisku pracy.? ? mówi Katarzyna Zwierzchowska, Dyrektor Departamentu Personalnego w Generali.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w Warszawie, w budynku wydziału MIM UW, ul. Banacha 2a, Warszawa.

Więcej informacji w tym szczegółowa agenda wydarzenia znajdują się na stronie
http://knfiu.mimuw.edu.pl/wydarzenia

Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top