Odpisy na utratę wartości zagranicznych kopalni mocno obciążyły wynik KGHM-u za ubiegły rok. Spółka zamierza zrewidować strategię zaplanowaną do 2020 roku, a zwłaszcza ponownie przemyśleć projekt Sierra Gorda. Jednocześn
Inwestowanie w spółki z branży odzieżowej będzie w tym roku wymagać rozwagi, przestrzegają analitycy. Kluczowe dla ich wyników będą notowania dolara oraz pogoda. To zaś oznacza, że nie będzie to czas łatwych zysków. Szcz
Wysokość stóp procentowych na ostatnim posiedzeniu FOMC nie została zmieniona i nadal wynosi 0-0,25 proc. Nie padły równie żadne konkretne deklaracje co do terminu pierwszej podwyżki. Rynek spodziewa się, że nastąpi ona we w
CVC Capital Partners otrzymał wyłączność na prowadzenie negocjacji w sprawie przejęcia PKP Energetyka. Obecnie trwa proces audytu portfela sprzedażowego spółki. Zawarcie transakcji ma się odbyć w ciągu kilku tygodni. Jej fi
Polscy inwestorzy szukają sposobów korzystniejszego ulokowania środków niż bardzo nisko oprocentowane lokaty czy obligacje skarbowe. Ciekawą opcją są euroobligacje państw naszego regionu, papiery zmiennokuponowe oraz od przysz
Nastroje inwestorów na światowych rynkach, decyzje banków centralnych i lokalnie wprowadzane nowe podatki będą mieć wpływ na notowania złotego w najbliższych miesiącach. Większość negatywnych czynników została już uwzgl
Sektor fintech wyrasta na poważnego rywala banków. Start-upy z tej branży oferują często szybkie, niesformalizowane usługi finansowe i celują zwłaszcza w zamożnych Europejczyków. Jednym z nich jest projekt Sławomira Lachowsk
Deflacja ogranicza wzrost zysków branży detalicznej. Emperia Holding, właściciel sieci supermarketów Stokrotka, liczy, że utrzyma w tym roku dotychczasowe tempo wzrostu dzięki ograniczeniu kosztów i wyższym marżom.
RPP na razie deklaruje, że co najmniej przez kilka miesięcy nie zmieni poziomu stóp, trwa oczekiwanie na drugą podwyżkę w Stanach po dość jastrzębim wystąpieniu Janet Yellen w Jackson Hole. EBC, Szwajcarski Bank Narodowy i Ba
Ze względu na niewielkie zapotrzebowanie, niekorzystne warunki logistyczne i model regulacji rynku Energa, czołowy producent prądu z węgla kamiennego, nie będzie kontynuować projektu budowy nowego bloku o mocy 1 tys. MW w Ostroł