Akcje społeczne

Jestem kobietą – zdrowie osób dojrzałych

Kraków, 31 sierpnia 2015

Zdrowie osób dojrzałych –czwarty, ostatni etap kampanii edukacyjnej DIAGNOSTYKI poświęconej profilaktyce zdrowotnej

Jestem kobietą i dbam o rodziców tak nazywa się czwarty, ostatni już etap trwającej dwa lata ogólnopolskiej kampanii poświęconej profilaktyce zdrowia. Jej głównymi adresatami są kobiety – strażniczki ogniska domowego, które dbają o zdrowie całej rodziny. Tym razem zwracamy uwagę na zdrowie osób starszych. Polski Główny Urząd Statystyczny (GUS) podaje, że w połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia Polacy żyli ok. 66,8, Polki zaś 75 lat. W 2014r. przeciętna długość życia kobiet w Polsce to już 81,6 lat, mężczyzn – 73,8 lat. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie 30-lecie, średnia długość życia Polaków wzrosła więc o 7 lat! W przypadku osób starszych, takich które skończyły co najmniej 50 lat, liczba zleconych badań wzrasta w porównaniu z osobami młodszymi, nadal jednak ta liczba jest zbyt niska. .

Do lekarzy – specjalistów w Polsce tworzą się kolejki trwające czasami po pół roku lub więcej i część osób często rezygnuje nie podejmując indywidualnych starań . Na przeszkodzie stoją koszty badań i wizyt lekarskich poza NFZ. Akcja Diagnostyki daje dzieciom i wnukom do rąk „narzędzie”, dzięki któremu mogą pomóc osobom starszym sprawdzić stan swojego zdrowia, a często odpowiednio wcześnie podjąć leczenie. Wiele schorzeń można efektywnie wyleczyć lub poprawić komfort życia z chorobą jeśli zacznie się leczenie odpowiednio wcześnie.

W Polsce lekarze średnio zlecają 1-3 badań, my oferujemy osobom 50+ wykonanie pakietu
16 badań, które przeglądowo pokażą ich zdrowie. Wykonanie tych badań samodzielnie skróci osobom dojrzałym drogę do specjalistów – na podstawie wyniku lekarz ogólny będzie mógł od razu podjąć decyzję lub wskazać pacjentowi właściwego dla niego specjalistę. Przykładowo rzadko są zlecane badania hormonalne, a tymczasem to właśnie w tym wieku w naszym organizmie zachodzą zmiany, które mają wpływ na zdrowie całego organizmu. Hormony w diagnostyce nazywamy markerami witalności, oznaczanie ich poziomu daje wiele istotnych informacji o tym, że nadchodzi zagrożenie utrzymania kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej danej osoby – podsumowuje Danuta Kozłowska, Dyrektor ds. medycznych sieci laboratoriów Diagnostyka.
IV etap kampanii „Jestem kobietą i dbam o rodziców” rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada 2015 roku. Przez trzy miesiące trwania akcji będzie można pobrać vouchery z pakietem 15 badań dla kobiet 50+ oraz 12 badań dla mężczyzn 50+ w cenie 70 zł każdy, cena pakietu została obniżona aż o 70%, co ma zachęcić osoby starsze do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Vouchery na badania można będzie pobrać i wykonać do końca 2015 roku, może to być zatem świetny prezent mikołajowo-gwiazdkowy dla seniorów rodzinie. Aby uzyskać bon na badania wystarczy zarejestrować się na stronie kampanii www.kobieta.diagnostyka.pl i dokończyć odpowiedzieć na pytanie „dlaczego biorę udział w kampanii?” Dodatkowo można będzie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody: tygodniowy pobyt dla całej rodziny w wybranym przez siebie kraju Europy (fundator: NOVASOL Domy wakacyjne), dwutygodniowe pobyty medyczne w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA&Wellness w Busku Zdroju, tablety Ipad Air od Plus – lidera technologii LTE oraz luksusowe zestawy naturalnych kosmetyków Secret Soap Store.

To już ostatni etap trwającej dwa lata kampanii „Jestem kobietą i dbam…” do tej pory skorzystało z niej i zarejestrowało się na stronie akcji www.kobieta.diagnostyka.pl prawie 50 000 osób. Jej organizatorem jest największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka.
Terminarz kampanii:

Etap I „Jestem kobietą i dbam o siebie” – wiosna 2014
Etap II „Jestem kobietą, dbam o siebie i o partnera” – jesień 2014
Etap III „Jestem kobietą, dbam o siebie i o dzieci” – wiosna 2015
Etap IV „Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców” –1 września – 30 listopada 2015

***

Kampania „Jestem kobietą i dbam” jest kolejną inicjatywą ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka, która od lat prowadzi profilaktyczne i edukacyjne kampanie społeczne, m.in. „Diagnostyka dla Twojej ciąży”, „Badania z uśmiechem”, czy „Kobieta świadomie dojrzała”. Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. Punkty Pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, pomagające w bezstresowej obsłudze małych pacjentów. Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Strona kampanii: www.kobieta.diagnostyka.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy