Wiadomości Branżowe

Leasing-Experts: umowy z Grupą Rank Progress na leasing nieruchomości o wartości ponad 9 mln zł

Leasing-Experts: umowy z Grupą Rank Progress na leasing nieruchomości o wartości ponad 9 mln zł
Leasing-Experts, fundusz leasingowy notowany na rynku New Connect, specjalizujący się w leasingu mniejszych nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, nawiązał współpracę z Grupą Rank Progress. Spółki podpisały umowy leasingu finansowego na dwie nieruchomości gruntowe w Kłodzku i Legnicy o łącznej rekordowej w historii spółki Leasing-Experts wartości transakcji: 9 028 200 zł.Na podstawie zawartych umów leasingowych Leasing-Experts dokonał zakupu nieruchomości i oddał je do użytku PROGRESS II Sp. z o.o. (spółce zależnej Rank Progress S.A.) w zamian za miesięczne opłaty leasingowe. – Liczę na to, że podpisane umowy to początek długoterminowej współpracy z Grupą Rank Progress. Mamy rozwiązania, które doskonale pasują zarówno mniejszym firmom, jak i dużym korporacjom, które chcą zrealizować inwestycje lub uwalniać zamrożone środki finansowe w nieruchomościach poprzez produkty leasingowe. Dzięki temu tak szybko rozwijamy nasz biznes – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Zarządu Leasing-Experts.Fundusz leasingowy Leasing-Experts został stworzony w maju br. i specjalizuje się w leasingu nieruchomości komercyjnych

Leasing-Experts, fundusz leasingowy notowany na rynku New Connect, specjalizujący się w leasingu mniejszych nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, nawiązał współpracę z Grupą Rank Progress. Spółki podpisały umowy leasingu finansowego na dwie nieruchomości gruntowe w Kłodzku i Legnicy o łącznej rekordowej w historii spółki Leasing-Experts wartości transakcji: 9 028 200 zł.

Na podstawie zawartych umów leasingowych Leasing-Experts dokonał zakupu nieruchomości i oddał je do użytku PROGRESS II Sp. z o.o. (spółce zależnej Rank Progress S.A.) w zamian za miesięczne opłaty leasingowe. 

? Liczę na to, że podpisane umowy to początek długoterminowej współpracy z Grupą Rank Progress. Mamy rozwiązania, które doskonale pasują zarówno mniejszym firmom, jak i dużym korporacjom, które chcą zrealizować inwestycje lub uwalniać zamrożone środki finansowe w nieruchomościach poprzez produkty leasingowe. Dzięki temu tak szybko rozwijamy nasz biznes ? mówi Marcin Pawłowski, Prezes Zarządu Leasing-Experts.

Fundusz leasingowy Leasing-Experts został stworzony w maju br. i specjalizuje się w leasingu nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych. Spółka nabywa nieruchomości ze środków własnych, a źródłem rozbudowy funduszu są środki pochodzące z kredytów bankowych i emisji obligacji. Z ostatnich czterech emisji obligacji przeprowadzonych od początku 2014 r. spółka pozyskała 10,57 mln zł. Po zakupie nieruchomości, które są przedmiotem umów, portfel spółki będą stanowiły nieruchomości o łącznej wartości rynkowej 12 744 384,71  mln zł.

Leasing-Experts to solidny i skuteczny partner biznesowy. W przypadku współpracy z Leasing-Experts bardzo sprawnie udało się uzgodnić szczegóły finansowania i jednocześnie uzyskać satysfakcjonujące nas warunki, leasing nieruchomości może stanowić dla naszej grupy alternatywne do kredytów źródło pozyskiwania środków finansowych oraz mechanizm nabywania interesujących nas nieruchomości  ? mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress S.A. 

Rank Progress jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek inwestycyjno-deweloperskich w Polsce. Firma prowadzi działalność na terenie całego kraju. Specjalizuje się w przygotowaniu i kompleksowej realizacji projektów polegających na pozyskiwaniu atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem pod wynajem lub na sprzedaż. Spółka Rank Progress S.A. jest notowana na rynku głównym GPW S.A. w Warszawie od 2010 r. z aktywami na dzień 30.06.2014 r. wynoszącymi 1,017 mld zł.

A to już wiesz?  Generali sponsorem turnieju florecistów


dostarczył infoWire.pl

Źródło Leasing-Experts. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy