Wiadomości Branżowe

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Roberta Sokołowskiego na Prezesa Zarządu Generali

W dniu 8 kwietnia 2014 r., podczas 211. posiedzenia, Komisja Nadzoru Finansowego  jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Sokołowskiego na Prezesa Zarządu Generali Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. i Generali Życie Towarzystwa Ubezpieczeń S.A.

*  *  *

Robert Sokołowski, przed powołaniem pełnił funkcję Dyrektora Generalnego w Proama i był odpowiedzialny za wprowadzenie marki na polski rynek od 2011 r. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz posiada tytuł MBA z UCLA Anderson School of Management w Los Angeles. Swoje doświadczenia zawodowe budował w firmie McKinsey, gdzie odpowiadał za doradztwo strategiczne na rynku ubezpieczeniowym. Pełnił również funkcje zarządcze w randze Dyrektora ds. Operacji oraz Dyrektora Sprzedaży i Obsługi w Liberty Direct.

*  *  *

Grupa Generali
Generali Polska jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce oraz częścią Grupy Generali, będącej jednym z największych w Europie dostawców ubezpieczeń i największym europejskim ubezpieczycielem na życie. W 2012 r. Grupa osiągnęła łączny dochód ze składek na poziomie 66 mld euro. Posiadając 77 000 pracowników na całym świecie i 65 mln klientów w ponad 60 krajach, Grupa zajmuje pozycję lidera na rynkach Europy Zachodniej oraz coraz ważniejsze miejsce w Europie Środkowej i Wschodniej, a także w Azji. W Europie Środkowej i Wschodniej Grupa prowadzi działalność poprzez spółkę holdingową GPH w 10 krajach i jest jednym z wiodących podmiotów ubezpieczeniowych w regionie.

Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts